Prodavnice „Sve za dolar“, poput naših „Sve za 99“ i onih sa sufiksima „i više“, razgranale su se tokom recesije u SAD ali ni sada tokom oporavka ne ide im loše.
U ovim prodavnicama možete kupiti sve, od žitarica, preko pelena, do pantalona, i to po veoma sniženim cenama. One su tokom krize bile rešenje za hiljade Amerikanaca koji su ostali bez posla. Ali šta će se sa njima desiti po oporavku? Izgleda da će nastaviti da skupljaju mušterije, jer koliko se mentalitet kupaca promenio, toliko se menjao i mentalitet vlasnika ovih prodavnica koji su odlučili da se takmiče na tržištu.
Od 0,5 odsto tražišta maloprodaje koliko su „Sve za dolar“ prodavnice obuhvatale 2000. narasle su na 1,5 odsto tržišta. One su doživele preokret i pratile razvoj tržišta tako da su sada konkurentnije prodavnicama poput Volmarta. Nekad su prodavale nepoznate robne marke poput naših SOS prodavnica a sada drže brendove poput Coca-Cole i sl. Bolje su uređene, okrečene i imaju rasvetu. Više nije neprijatno i sramota kupovati u njima.

