Dok su globalni investitori u potrazi za što većim profitom, za mnoge u Japanu, gde je berzanski indeks pao 36% od avgusta 2000.godine, a prinosi minimalni, ta potraga dovela ih je upravo do krava.
Pre nekoliko desetina godina, „Agura Bokujo“, nekada najveći japanski proizvođač goveđeg mesa, stvorio je sistem svojine nad posebnom vrstom govedine, takozvanom wagyu govedinom, namenjene maloprodajnim investitorima koji su mogli da nabave stoku po ceni od 35.000 do 58.000 dolara po grlu. U Japanu, krave wagyu smatraju se kavijarom među goveđim mesom, ne samo zbog načina na koji njihova masnoća povećava kvalitet i raznovrsnost ukusa, već i zbog tretmana koje dobijaju. Ovoj vrsti stoke se posvećuje posebna pažnja, a tretman uključuje i dnevne masaže, pa pola kilograma mesa ovih krava košta i po nekoliko hiljada dolara. Na kraju dugogodišnjeg ugovora, firma je odlučila da otkupi stoku od investitora. Ali kako je na kraju ispalo, krave su bile u pogrešno vreme na pogrešnom mestu.
Otkriće teške zarazne bolesti koja je zadesila stoku 2010. godine, prouzrokovalo je pad cena goveđeg mesa, dok je farma tada izgubila 15.000 krava. Ubrzo nakon toga, regija gde se sama farma nalazi sravnjena je za vreme zemljotresa i cunamija 2011. godine, kada je oštećena i nuklearna elektrana Fukušima. Krave su konzumirale zagađeno seno što je podstaklo sumnje o radijaciji i dovelo do otkazivanja ugovora sa investitorima i potencijalnim kupcima. Proizvodnja na farmi je usporena, dugovi su se nagomilali, i navodno, kompanija je s namerom zavarala investitore o ukupnom broju stoke. Naime, tvrdili su da na farmi gaje između 90.000 i 100.000 priplodnih grla, da bi kasnije islednici utvrdili da ih ima samo 60.000. Do avgusta 2011.godine, „Agura Bokujo“ proglasila je bankrot. Danas je oko 73.000 uključenih investitora izgubilo do 4,34 milijarde dolara, što predstavlja najveću potrošačku prevaru u skorašnjoj istoriji Japana. Tokijska policija je uhapsila nekoliko direktora kompanije Agura Bokujo zbog sumnje da su obmanuli investitore.