U izboru za EY Preduzetnika godine ove godine učestvovalo je 24 kandidata. Nezavisni žiri proglasio je pobednikom poslovni sistem Euromedik, koji će predstavljati Srbiju na finalu EY Svetskog preduzetnika godine u Monte Karlu. Međutim, i ostali kandidati imali su dobre poslovne rezultate ali i interesantne preduzetničke priče, koje možete pročitati u nastavku.
Artifit – Željko Vujinović
Kompanija Artifit osnovana 2021. godine u Beogradu, razvija napredna tehnološka rešenja koja menjaju način na koji preduzeća i pojedinci koriste podatke. Kroz primenu mašinskog učenja, analitike i prediktivnih modela, Artifit pruža precizne uvide i inovativna rešenja koja omogućavaju efikasnije poslovanje i poboljšavaju kvalitet svakodnevnog života krajnjih korisnika proizvoda.
Fokusiran na B2B i B2C segmente, Artifit razvija proizvode i usluge koji donose praktične koristi klijentima, kroz primenu inteligentnih alata prilagođenih različitim potrebama. Tri ključna stuba Artifitovog poslovanja su Analiza i predikcija potrošnje i cene električne energije, ProCoach11 – Otkrivanje talenata u fudbalu i najboljacena.rs – Portal za upoređivanje proizvoda, njihovih karakteristika i cena.
Bakson – Miloš Babić
Bakson Ltd je preduzeće sa sedištem u Beogradu, specijalizovano za razvoj softvera, IT konsalting i održavanje sistema. Još od 2005. godine Bakson pruža poslovna rešenja klijentima širom sveta. Danas kompanija sarađuje sa firmama iz Švajcarske, Nemačke, Velike Britanije i SAD-a, pomažući im u izgradnji, modernizaciji i upravljanju ključnim platformama koje podržavaju njihov rast.
U početku se Bakson primarno bavio razvojem jednog proizvoda za Ticketmaster, najveću svetsku organizaciju za prodaju ulaznica. Preduzeće je vremenom uvećalo broj stručnih timova koji razvijaju rešenja za Ticketmaster, podjednako za B2B i za B2C divizije i uporedo je privuklo nove klijente. U kompaniji su posvećeni daljem razvoju i učenju, što omogućava dugoročni uspeh i inovacije.
Cilić vinarija – Milorad Cilić
Vinarija Cilić, poznata i kao Gazdinstvo Cilić, smeštena je u Lozoviku i deo je kompanije Enocentrik, koja se bavi savetovanjem u vinogradarstvu i vinarstvu. Preduzeće predstavlja osnovu za razvoj porodične vinarije, koja kombinuje tradiciju vinogradarstva s modernim tehnikama proizvodnje vina. Specifična je po proizvodnji vina od autohtonih i međunarodnih sorti grožđa, što omogućava postizanje visokog kvaliteta. Vinarija koristi savremenu opremu za preradu grožđa, čime osigurava vrhunski proizvod.
Porodica Cilić bila je angažovana na velikom broju tehnoloških projekata i revizija, često kao podizvođač za brojne francuske kolege, ali i kao direktan partner sa raznim drugim kompanijama. Bili su uključeni u projekte u svim regionima gde se ozbiljnije proizvodi vino. Bavili su se revizijama, recenzijama, procenama, izradom studija slučaja i sličnim stručnim zadacima, pružajući visokokvalitetne usluge u industriji vinarstva.
Desing – Marija Vulićević, Miodrag i Biljana Tomić
Desing je porodična kompanija sa više od 30 godina iskustva u proizvodnji i razvoju najkvalitetnijih voćnih preparacija koje se koriste u pekarstvu, proizvodnji sladoleda, konditorskoj i mlečnoj industriji. Preduzeće su osnovali supružnici Miodrag i Biljana Tomić, a nakon završenih studija pridružile su im se i ćerke, Jovana i Marija. Prekretnica u poslovanju kompanije Desing bila je 2000. godina, kada ona postaje dobavljač kompanije McDonalds za sve topinge za sladolede, ali i druge brojne proizvode usklađene sa najvišim svetskim standardima za bezbednost i kvalitet hrane.
Desing danas proizvodi više od 350 voćnih i kremastih preparata za prehrambenu industriju, od kojih je veliki deo urađen po specifičnim zahtevima kupaca. Svoje proizvode izvozi u 30 zemalja. Ovo porodično preduzeće, prepoznatljivo po inovacijama, ima razvojnu laboratoriju u Naučno-tehnološkom parku Beograd, a iz njegove fabrike u Knjaževcu svake godine izađe oko 25 novih proizvoda.
Energize – Vladimir Popović
Kompanija Energize, osnovana 2012. godine, bavi se izgradnjom solarnih elektrana i već deset godina ima učešće na srpskom tržištu od preko 70 odsto. Preduzeće gradi solarne elektrane po sistemu „ključ ruke“ i sve složene radove izvodi samostalno, od projektovanja do izgradnje, uključujući i elektroenergetske objekte za priključenje na mrežu. Kompanija mnogo ulaže u inovacije i do sada je razvila nekoliko veoma uspešnih projekata, kao što su Platforma za mikro investiranje u solarne elektrane (www.thesolarland.com), Prva kriptovaluta u oblasti solara (www.solarversecoin.com), Prvi Smart Solar LED kontroler i Sistem za zaštitu proizvodnog procesa u industriji (Energize MPP).
Energize poseduje bogato znanje i u drugim oblastima industrije, kao što su industrijski HVAC sistemi, efikasni industrijski sistemi grejanja, sistemi za zaštitu proizvodnih procesa, sistemi za upravljanje energijom sa industrijskim 4.0 standardom. Preduzeće je specijalizovano i za industrijsku energetiku, hibridne sisteme za skladištenje energije, solarno LED osvetljenje, sisteme za punjenje električnih vozila, napajanje i energetsku elektroniku.
Euromedik – Nataša i Nenad Zlatarić
Nataša i Nenad Zlatarić osnovali su Euromedik 2002. godine, sa željom da pacijentima pruže veoma kvalitetnu zdravstvenu uslugu koja će istovremeno biti i cenovno pristupačna. Od skromne ordinacije napravili su najveći privatni zdravstveni sistem u Srbiji. Ovaj porodični posao je sada 200 puta veći od cilja koji su Zlatarići sebi postavili na početku.
Danas Euromedik ima šest do sedam hiljada pacijenata dnevno, 1.300 stalno zaposlenih od kojih su 400 lekari specijalisti, otvorio je 17 zdravstvenih ustanova u Srbiji, a ove godine planiraju još četiri nove. Euromedik pruža sve vrste medicinskih usluga, izuzev zračne terapije za onkološke pacijente, operacije na otvorenom mozgu i transplantacije i to zbog zakonskih ograničenja za privatnu praksu.
U okviru Euromedika postoje i Centar za kontinuiranu medicinsku edukaciju, Akademski savet i Centar za naučno-istraživačku delatnost, a ovaj zdravstveni sistem koristi najsavremeniju, sertifikovanu medicinsku opremu. Vlasnici Euromedika su sa kolegama doneli vrlo precizne standarde u poslovanju, s ciljem da budu zadovoljni korisnici, zaposleni i da to učini sistem održivim.
EWE Comp – Perica Čudić
Elektroinženjer Perica Čudić osnovao je kompaniju EWE Comp 1995. godine, koja se u početku bavila izradom i servisiranjem računara. Preduzeće je kasnije postalo distributer računarskih komponenti i opreme, koje je uvozilo od velikih svetskih proizvođača i prodavalo na tržištu Srbije i regiona. Prateći razvoj tehnologija i potrebe tržišta, EWE Comp je postepeno širio svoju ponudu na potrošačku elektroniku, kućne aparate, sigurnosnu opremu i mobilne telefone. EWE Comp danas ima ugovore o distribuciji sa preko 50 vodećih svetskih proizvođača u pomenutim oblastima i pored Srbije, posluje u Crnoj Gori, Severnoj Makedoniji i Bosni i Hercegovini.
Kompanija je proširila svoje poslovanje na sistem integracije, servisne i usluge u oblasti razvoja softvera i industrijskog inženjeringa, a sve delatnosti će biti integrisane kroz holding EWE Group. Ovaj tehnološki koncern zapošljava skoro 500 ljudi i pored osnovnog poslovanja, nudi brojna poslovna rešenja: CRM, WMS, GIS, ERP, Assset manager, AML, Oblak Document Management sistem.
Extreme – Alan Albulj i Bojan Miljković
Alan Albulj osnovao je softversku kompaniju Extreme 1996. godine, sa još dvojicom kolega sa Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu. Extreme je 2001. godine potpisao ugovor sa kompanijom Microsoft i postao vodeći distributer licenciranog softvera na domaćem tržištu.
Extreme danas posluje u dva segmenta koja se dopunjavaju – nudi licencirane softvere, kao što su Microsoft, ESET i Adobe i razvija softverska rešenja za uređenje i podršku poslovnim procesima.
Preduzeće je postalo posebno prepoznatljivo po svojim proizvodima za upravljanje odnosima sa klijentima (CRM) i za upravljanje dokumentima (DMS). Njihov softverski alat E-sekretarica za podršku celokupnom procesu preispitivanja ugovora prema utvrđenoj proceduri firme, Microsoft je uvrstio u svoju prodavnicu aplikacija. To je doprinelo da ova beogradska firma, koja trenutno radi sa oko 5.000 klijenata, postane još vidljivija na svetskom tržištu.
Bojan Miljković operativno rukovodi kompanijom od 2022. godine, dok je Alan Albulj sada strateški savetnik u preduzeću.
Frigomax – Vladan Čolić
Vladan Čolić osnovao je kompaniju Frigomax 2004. godine, a od 2012. preduzeće je u potpunosti posvećeno razvoju proizvoda u oblasti komercijalnog i transportnog hlađenja. Preduzeće nudi rešenja za sve potrebe svojih kupaca, bilo da se radi o skladištenju najrazličitijih roba, preradi, tretmanu u procesima, hladnom transportu ili izlaganju i prodaji prehrambenih i drugih proizvoda u maloprodajnim objektima. Istovremeno, zaposleni u kompaniji Frigomax su iskusni profesionalci u svom poslu, dostupni za svaki vid podrške koji je neophodan kupcima.
Frigomax je u svojim pogonima uspešno razvio pionirski projekat – prvi transkritični CO2 rashladni sistem u Srbiji i regionu, koji je instaliran u Maxi supermarketu u Beogradu. Uporedo sa razvojem CO2 tehnologije, Frigomax je značajno unapredio i svoj proizvodni program agregata za hlađenje. Reč je o širokom spektru jedinstvenih rešenja, od mini sistema za samostalne rashladne komore i vitrine, preko agregata za supermarkete, do naprednih pogonskih agregata za mesnu i industriju prerade mleka.
Fush – Andrija Šajkaš
Kompanija FUSH je počela sa radom 2005. godine u Beogradu. Preduzeće je specijalizovano za proizvodnju visokokvalitetne sportske i druge odeće. Kompanija sarađuje sa poznatim svetskim brendovima i izvozi većinu svojih proizvoda u zemlje Evropske unije i Sjedinjene Američke Države. Njihov asortiman obuhvata potpuno prilagođena i personalizovana tekstilna rešenja, od početne ideje do gotovog proizvoda, uključujući sportsku opremu, promotivnu i modnu odeću.
FUSH ima proizvodne pogone u Beogradu i Oraovici, u blizini Grdelice. Moderna fabrika u Oraovici prostire se na oko 2.000 kvadratnih metara i opremljena je savremenom tehnologijom, uključujući solarne panele za energetsku efikasnost i sisteme za prečišćavanje otpadnih voda. Kompanija je član Sedex-a od februara 2024. godine, što potvrđuje njenu posvećenost odgovornom i održivom poslovanju. Pored toga, poseduju GOTS i GRS sertifikate, koji garantuju da su njihovi proizvodi izrađeni od organskih i recikliranih materijala.
Keramika Jovanović – Budimir Jovanović
Budimir Jovanović osnovao je preduzeće Keramika Jovanović 1994. godine u Zrenjaninu. Kompanija se u početku bavila veleprodajom građevinskog materijala, najviše crepa i opekarskih proizvoda, da bi kasnije proširila poslovanje na trgovinu keramičkim pločicama i opremom za kupatila. Keramika Jovanović je uspešno privatizovala preduzeća za proizvodnju građevinskog materijala Neimar i Termiku, kao i trgovinsko preduzeće Ogrev, čime je značajno unapredila svoje poslovanje.
Danas, Keramika Jovanović prodaje nekoliko hiljada artikala, zajedno sa firmama u sistemu zapošljava oko 400 ljudi i najprofitabilnija je u svojoj branši u Srbiji. Ima sopstvenu robnu marku, koju za njene potrebe izrađuju domaći proizvođači. Preduzeće ima svoje maloprodajne objekte u 14 gradova u Srbiji, a van zemlje distributivni centar i salon keramike u Bjeljini, koji funkcionišu kao zasebno pravno lice. Keramika Jovanović nabavlja keramičke pločice svih vrsta i veličina od mnoštva dobavljača širom sveta, od Italije, Španije, Turske, do Kine i Indije.
Mapa Architects – Predrag Milutinović
Arhitekta Predrag Milutinović osnovao je arhitektonski studio MAPA Architects u Beogradu, koje pruža usluge arhitektonskog projektovanja i dizajna enterijera, kao i konsultantske usluge u oblasti razvoja investicija i upravljanja projektima. Kompanija zapošljava multidisciplinarni tim stručnjaka i najviše se bavi projektovanjem hotelskih i poslovnih objekata, rezidencijalnom arhitekturom i izradom master planova. Ovaj arhitektonski studio je autor više javnih objekata, individualnih, rezidencijalnih i kolektivnih stambenih objekata, industrijskih objekata i objekata specijalne namene.
Predrag Milutinović je stekao brojna priznanja za svoj rad u oblasti arhitekture i dizajna. Preduzeće MAPA Architects je dobilo više inostranih i domaćih nagrada a u svom radu angažuje i stručnjake iz ostalih srodnih grana kao spoljne konsultante.
New Energy Solutions – Miloš Colić
Preduzeće New Energy Solutions (NES) osnovano je 2012. godine i bavi se razvojem i implementacijom tehnologija u oblasti obnovljivih izvora energije i energetske efikasnosti. Sa timom od preko 40 stručnjaka, NES nudi inovativna rešenja u razvoju, realizaciji i održavanju objekata za proizvodnju električne energije iz obnovljivih izvora. Kompanija pruža sveobuhvatnu podršku u svim fazama projekata u oblasti energetike – od razvoja i upravljanja projektima, preko inženjeringa, do upravljanja imovinom i tehničkim održavanjem.
Preduzeće je ostvarilo zapažene rezultate na polju vetroenergetike, među kojima se izdvaja projekat vetroparka „Pupin“, koji je realizovan u rekordnom roku od tri godine, a izgrađen u periodu od 10 meseci, brže nego što je to pošlo za rukom i najiskusnijim međunarodnim timovima. Još jedan impresivan poduhvat je vetropark „Kovačica“. NES je u ovom projektu vodio izgradnju i pustio je vetropark u rad za svega 15 meseci, uključujući kompletnu infrastrukturu, iako realizacija ovakvih projekata obično traje duže od dve godine.
Payspot – Dubravka Bjekić
PaySpot je domaća finansijska institucija osnovana 2015. godine, koja se bavi raznim vrstama platnih rešenja i transakcija novca. Od osnivanja do danas, sopstvenim IT resursima Payspot je razvio različita platna rešenja, digitalne kanale plaćanja, kao i sistem izdavanja i korišćenja vaučera i platnih kartica za elektronski novac.
Na preko 1.700 lokacija širom Srbije, PaySpot omogućava korisnicima brzo, jednostavno i pouzdano plaćanje računa u gotovom novcu, kao i slanje novca u zemlji i inostranstvu. Pravna lica mogu izvršiti uplate pazara i koristiti POS terminale za naplatu svojih usluga. Prateći inovacije i savremene finansijske trendove, Payspot danas omogućava najnovija rešenja za internet plaćanja, upotrebom platnih kartica Apple pay i Google pay, kao i korišćenje IPS QR koda. Sve to je moguće zahvaljujući timu od preko 150 zaposlenih, koji svakodnevno raste i razvija se.
Pinoles – Aleksandar Đorđević
Aleksandar Đorđević je sa dvojicom partnera osnovao preduzeće Pinoles 1998. godine u Beogradu. Kompanija nudi proizvode i usluge za proizvodnju nameštaja i enterijera. Preduzeće se od početka bavilo i maloprodajom, sečenjem, proizvodnjom i veleprodajom, ali tokom poslednjih petnaestak godina firma se usmerila na razvoj distribucije od koje potiče 90% prihoda. Pre dve godine, zbog novih potreba tržišta, preduzeće se koncentrisalo na proizvodnju i prodaju komponenata nameštaja.
Pinoles danas ima 150 zeposlenih, sarađuje sa brojnim svetskim imenima iz ove industrije, u svojoj ponudi ima ogroman broj artikala koje neprekidno dopunjava inovativnim materijalima, uključujući i one koji su sačinjeni uz pomoć nanotehnologija. Pinolesovi kupci su proizvođači nameštaja, enterijeristi, mali stolari, arhitekte, hobisti. Preduzeće priprema novu proizvodnu liniju koja će biti potpuno digitalizovana i automatizovana. Sistem se zasniva na softveru i mašinama generacije 5.0. On će proizvođačima nameštaja značajno olakšati proces proizvodnje, od projektovanja, odabira materijala, dezena i funkcionalnosti, do montaže nameštaja.
Robins – Ivan Stanojlović
Preduzeće Robins iz Glibovca kod Smederevske Palanke posluje već 30 godina i trenutno je jedno od vodećih u Srbiji u industriji živinarstva. Kompanija se bavi proizvodnjom jednodnevnih tovnih pilića i jaja. Preduzeće na domaćem tržištu izdvajaju veliki kapaciteti za proizvodnju i napredne tehnologije. Robins u svojoj inkubatorskoj stanici proizvodi 25 miliona tovnih pilića godišnje, koristeći najsavremeniju tehnologiju koja poboljšava kvalitet i osobine pilića. Kompanija svojim kupcima isporučuje jednodnevne piliće sopstvenim vozilima, koja su opremljena svim neophodnim sistemima za prevoz ove robe.
Robins nudi i besplatnu tehničku podršku, pomažući poljoprivrednicima širom Srbije da poboljšaju proizvodnju. Kompanija organizuje Poultry Business Forum, najveći događaj u živinarskoj industriji, koji okuplja domaće i strane stručnjake i preduzetnike.
SIGOC – Dimitrije Ročkomanović
SIGOC je porodična kompanija osnovana 1990. godine. Počela je kao inženjerska firma, a danas se bavi razvojem i upravljanjem POS Fleet Management sistemima. Preduzeće se specijalizovalo za održavanje, skladištenje i transport rashladnih vitrina, točilica, vending i kafe aparata, kao i POS displeja, suncobrana i sličnih uređaja. Pored toga, SIGOC se bavi distribucijom staklene ambalaže i pribora za ugostiteljske objekte.
Kompanija nudi i proizvode iz oblasti građevinske galanterije, uključujući ograde, metalne žardinjere, gelendere, podkonstrukcije za solarne panele, duple podove i lake objekte. SIGOC pruža i usluge obrade metala prema specifičnim zahtevima svojih klijenata. Sa poslovnim centrima u Šimanovcima, Čačku, Nišu, Smederevskoj Palanci i Podgorici, SIGOC uspešno pokriva tržište Balkana i izvozi svoje proizvode u zemlje Evropske unije.
Stanić Arilje – Saša Stanić
Porodica Stanić počela je sa proizvodnjom malina 1979. godine. Preduzeće Stanić Arilje danas zapošljava 400 ljudi u četiri sertifikovane fabrike i raspolaže ukupnim skladišnim kapacitetom od 22.000 tona. Kompanija poseduje i sopstvenu laboratoriju za proces akreditacije i preduzeće za transport. Trenutno više od 60% robe sami dopremaju do krajnjih kupaca.
Stanići imaju devet hladnjača, što omogućava brzu i efikasnu preradu malina. Godišnje prodaju između 20.000 i 22.000 tona voća, od čega su između 15.000 i 18.000 tona maline. Voće najviše izvoze u Nemačku, Francusku, a značajna su im i tržišta Argentine, Urugvaja, kao i Amerika, Kanada, Velika Britanija, Austrija, Belgija i Holandija. Porodica Stanić je izgradila fabriku za voćne kaše u partnerstvu sa mađarskom firmom Hodler (H&S). Pored toga, razvijaju liniju za proizvodnju voćnih džemova, koristeći najsavremeniju tehnologiju, a najveći deo završi u konditorskim proizvodima na domaćem tržištu. Preduzeće Stanić Arilje je najveći dobavljač firmama kao što su Nutrino Lab, Polimark, Frikom i Podravka.
Studio Present – Andor Koza i Aleksandar Boroš Gyevi
Studio Present je digitalna agencija sa sedištem u Subotici, osnovana 2009. godine. Kompanija je usmerena na razvoj inovativnih digitalnih rešenja koja su u potpunosti prilagođena potrebama njenih klijenata. Pruža širok spektar usluga, uključujući web dizajn, programiranje, hosting, internet marketing i SEO optimizaciju. Studio Present je izgradio reputaciju zasnovanu na stručnosti i posvećenosti i zapošljava više od 65 ljudi u kancelarijama u Srbiji, Nemačkoj i Mađarskoj.
Studio Present je razvio inovativni sistem za automatizaciju doma – PIERRE Smart Home Solution, koji omogućava upravljanje uređajima u različitim objektima putem pametnih tehnologija. Najveća prednost sistema je u tome to što kompanija razvija i hardver i softver, čime pruža bolju kontrolu nad kvalitetom i funkcionalnošću proizvoda. Sistem je integrisan u jednu aplikaciju, što ga čini jednostavnim za korisnike. Inovacija su bežična rešenja, gde se različiti uređaji, poput pametnih roletni i senzora, bežično povezuju.
TRI O – Saša Orlović, Aleksandra Orlović Ljamić, Katarina Petković
Kompaniju TRI O osnovao je Saša Orlović sa suprugom Natašom i bratom Nebojšom 1991. godine. Preduzeće je počelo kao mala gvožđara, a danas je to trgovinski lanac sa 33 prodavnice širom Srbije i 320 zaposlenih. Pored Saše Orlovića, ovim velikim sistemom uspešno upravljaju i njegove ćerke Aleksandra i Katarina, a cilj porodične firme je da svake godine otvori pet novih lokala širom Srbije.
TRI O nudi preko 25.000 artikala, a asortiman obuhvata sve što je potrebno za dom i vrt, uključujući belu tehniku, električne i ručne alate, baštenski nameštaj, građevinski materijal kao i rasvetu i elektroopremu. Preduzeće se izdvaja na tržištu po optimalnom odnosu cene i kvaliteta. TRI O razvija sopstvenu robnu marku Nexsas, koja ima oko 3.000 proizvoda, organizovanih u 40 robnih grupa. Kompanija je uspešno lansirala brendove OKI i MAG. TRI O je nedavno potpisao ugovor sa kineskom kompanijom MBO, trećim najvećim proizvođačem klima uređaja u Kini, i tako postao ekskluzivni distributer njihovih proizvoda za srpsko tržište.
Uniqueform – Vera Stojanović
Uniqueform je kompanija sa preko 15 godina iskustva u dizajnu i proizvodnji tekstilnih proizvoda, korporativnih i radnih uniformi, kao i uvozu i brendiranju promotivnih i korporativnih poklona. Poverenje vodećih klijenata u Srbiji i regionu stekla je na osnovu dugoročne uspešne saradnje, koja se temelji na profesionalizmu i posvećenosti. Kompanija je u potpunosti usmerena na potrebe svojih klijenata, poštovanje rokova i isporuku visokokvalitetnih proizvoda.
Preduzeće je prošle godine pokrenulo i novi brend – Nutrifit, zasnovan na zdravoj ishrani. U ponudi su trenutno testenine bez glutena, bez ugljenih hidrata i sa samo pet kalorija na 100 grama, što je manje kalorija nego što sadrži zelena salata. Ovakav sastav je moguć zato što se brašno za proizvodnju Nutrifit testenina dobija mlevenjem korena biljke širataki (ili konjac). Koren se sastoji isključivo od vlakana koji odlično apsorbuju vodu, te kada se pomeša sa vodom, dobija se smesa od tri odsto brašna i 97 odsto vode.
Vemax Pharma – Vladimir Krstić
Kompaniju Vemax Pharma osnovala su trojica partnera 2018. godine u Beogradu, posle dugogodišnjeg radnog iskustva u farmaceutskim kompanijama. Vemax Pharma je jedna od najbrže rastućih kompanija u farmaceutskoj industriji na Zapadnom Balkanu, koja je postala prepoznatljiva po inovativnim, visokokvalitetnim proizvodima i stručnom marketingu.
Pored insistiranja na znanju i stručnosti, u kompaniji se posebna pažnja poklanja odabiru lekova, medicinskih sredstava i dijetetskih suplemenata koji se distribuiraju u saradnji sa stručnom javnošću – lekarima i farmaceutima. Preduzeće neguje timski rad i dobru radnu atmosferu, uz stalno unapređenje znanja i veština zaposlenih.
Kompanija danas sve veću pažnju poklanja razvoju sopstvenih proizvoda iz oblasti neurologije, reumatologije, ortopedije, ali i interne medicine, pedijatrije, ginekologije i urologije. Vemax Pharma u svojoj ponudi ima više od 50 proizvoda, od kojih trećinu plasira pod sopstvenim brendom. Dijetetski suplementi predstavljaju najznačajniji segment, sa preko 50% učešća u prometu, posebno u oblasti neuropatija.
VF Holding – Jovan Vujasinović
VF Holding je konsalting i investiciona kompanija koja posluje u oblastima energetike, informacionih tehnologija i veštačke inteligencije, nekretnina i agrobiznisa. Prepoznajući značaj pametnih sistema za upravljanje energijom u domaćinstvima i industriji, ova kompanija iza sebe ima veliki broj implementiranih inovativnih rešenja u ovoj oblasti. VF Holding aktivno radi na integraciji veštačke inteligencije u svoje sisteme s ciljem da napravi svetski konkurentna rešenja.
Preduzeće svojim uslugama usmerava kompanije da usvoje ESG prakse i ispune sve zahtevnije standarde održivog poslovanja, a takođe im pomaže da ispune CBAM regulativu.
VF Holding trenutno radi na pretvaranju Osnovne škole „Stanko Marić“ u Ugrinovcima u prvi energetski nezavisan i ekološki održiv obrazovni objekat u Srbiji. Projekat obuhvata zamenu zastarelih kotlova toplotnim pumpama i instalaciju solarne elektrane, čime će se eliminisati trenutna potrošnja od 80 tona fosilnih goriva godišnje.
Xylon – Almir Krdžović
Braća Almir i Ćamil Krdžović osnovali su preduzeće Xylon 1995. godine u Beogradu. Kompanija se bavi proizvodnjom kućnog i kancelarijskog nameštaja, a na tržištu je postala prepoznatljiva po dizajniranju i izradi dečijih soba. Dobitnik je brojnih nagrada „Zlatni ključ“ , koje je osvojila na sajmovima nameštaja.
Xylon je usmeren na dizajn i opremanje privatnih enterijera, ali i poslovnih objekata. Proizvodi kuhinje, plakare, klub stolove, komode, biblioteke, krevete, trpezarijske stolove, dečiji nameštaj i druge komade nameštaja. Klijenti imaju mogućnost da odaberu vrste materijala, boju i dezen. Kompanija razvija proizvode koji prate savremeni način života, čime kombinuje estetiku sa praktičnošću, odgovarajući na potrebe modernih korisnika.