Iako su kasetna municija i neke vrste mina zabranjene međunarodnim ugovorima, nemačke banke i dalje ulažu u proizvodnju ovog oružja.
Branislav Kapetanović, oficir koji je obučavao jedinice za čišćenje od mina, i sam je doživao tragediju dok je radio svoj posao, zbog koje je ostao bez ruku i nogu. Na gostovanju na konferenciji Asocijacije akcionara koj kritično razmišljaju izvazvao je opšti šok kada je objavio da je Dojče banka glavni finansijer proizvodnje kasetne municije širom sveta.
Prema procenama Međunarodne organizacije hendikepiranih kasetna municija usmrtila je oko 100 000 ljudi širom sveta, uglavnom civile. Ona može na određenom tlu da leži decenijama i da pri aktivaciji bude podjednako smrtna kao i kada se ispali. Isto je i sa ostacima bombi i minama. Ovo se desilo i Branislavu Kapetanoviću kada je čistio ostatke od bombardovanja na našim prostorima. „Bombu koja je mene ranila proizvela je firmaAlliant Techsystems čiji klijent je i Dojče banka“, rekao je Kapetanović.
Istrživači jedne nemačke grupe koja lobira za ekološke ciljeve otkrili su da su početkom prošle godine proizvođači kasetne municije primili investicije, pozajmice i kredite od nemačkih banaka u vrednosti od 1,3 milijarde evra.
Nemačka je inače potpisala Konvenciju o kasetnoj municiji pre dve godine, kojom se zabranjuje upotreba iste.