Arhitektura iz prethodnih decenija često je bila okarakterisana kao „glavni krivac“ za propadanje urbanih celina, ali moguće je da će aktuelni trendovi u arhitekturi pomoći, pre svega ekološkoj, obnovi velikih gradova.
Dizajn najnovijeg projekta engleskog biroa Chetwoods mogao bi da predstavlja rešenje za sve veći problem zagađenja u kineskim industrijskim gradovima. Sa tačno jednim kilometrom visine, dve kule u kineskom gradu Vutanu, nazvane „Kule Feniks“, ukoliko budu odobrene, ne samo da će postati najviše zgrade na planeti, već će biti u potpunosti energetski samoodržive, i ne samo to – već će filtrirati vazduh i vodu, obrađivati biomasu, a vetroturbinama prikupljati energiju vetra i solarnim panelima sunčevu energiju, čiji višak će šlati dalje prema gradu.
Čitav projekat je zamišljen kao deo revitalizacije grada Vutana, a osim ovih ekoloških aspekata, u njega su „ugrađena“ i odgovarajuća religijska i kulturološka značenja važna za to podneblje. Zasad postoji samo ovaj dizajn i još uvek je neizvesno da li će biti prihvaćen. Projektovana cena izgradnje još uvek nije dostupna u javnosti.