Prema podacima iz istraživanja “Financial Assess Survey”, koje je sproveo Međunarodni monetarni fond, u 2015. godini broj bankomata na milion stanovnika u Hrvatskoj je premašio brojku od 1220, u Bugarskoj 1160, u Rumuniji 680, u Makedoniji 600, dok u Srbiji taj broj premašuje 450. Imajući u vidu sve navedno, nameće se zaključak da postoji izuzetan potencijal za rast tržišta bankomata u našoj zemlji.
UniCredit Banka je prepoznala potencijal koji leži u ovom tržišnom segmentu i stoga kontinuirano radi na razvoju mreže bankomata. U prilog tome govori podatak da je u odnosu na prvih šest meseci prethodne godine broj bankomata UniCredit Banke povećan za 20% što je posledično dovelo do rasta broja transakcija od 30% i rasta obima prometa na bankomatima za 35%.
Zahvaljujući brojnim uštedama, kako u smislu vremena, tako i u pogledu novca, broj korisnika multifunkcionalnih bankomata svakodnevno raste. Pored standardnih operacija podizanja gotovine i upita stanja, bez bilo kakve naknade moguse plaćati računi, vršiti uplate novčanih sredstava, dopunjavati mobilni telefoni i obavljati menjački poslovi. Na multifunkcionalnim bankomatima banke postoji mogućnost plaćanja računa Infostana, Elektrodistribucije Jugoistok, Informatike, PTT, Telekoma, Telenora, VIP mobile, Orion telekoma, JP Užice, Pošta net-a.
Primera radi, prosečna tročlana porodica ukoliko plaća račune putem multifunkcionalnih bankomata UniCredit Banke, godišnje može da uštedi i do 5.500 dinara na ime provizija koje bi platila. Stoga ne čudi podatak da je broj plaćanja računa ovim putem ostvario rast od 55%.